Mikroskop B-192

Optický systém rady B-192 bol vyvinutý ako odpoveď na veľmi prísne požiadavky užívateľov mikroskopov. Vďaka tomu sa skladá z prvkov tej najvyššej kvality, ktoré zaisťujú extrémne vysoký kontrast obrazu a dokonalú kvalitu rozlíšenia. Pohyblivé časti tohto prístroja sú vyrobené detailne presnými, počítačmi riadenými strojmi, čo zvyšuje presnosť, bezporuchovosť a životnosť mikroskopu. Táto modelová rada je tiež vybavená prevratným systémom LED osvetlenia. Optimálne kombinuje LED svietivosti a príslušné optické technológie, takže dokáže vyvinúť rovnakú intenzitu osvetlenia ako bežné systémy pri minimálnej elektrickej spotrebe.

Optické elementy mikroskopu sú ošetrené tak, aby na ich povrchoch nevznikali nežiaduce plesne.

Statív disponuje veľmi moderným a ergonomickým dizajnom.

Vďaka veľkému otvoru v statíve za revolverovým nosičom sa dá prístroj pohodlne prenášať a otvor tiež umožňuje veľmi dobrý prehľad o preparátoch a objektívoch, čo je výhodné najmä pre pracovné skupiny.

Pohyblivé časti mikroskopu sú vyrábané presnými, počítačom riadenými strojmi. Strojnú toleranciu to znižuje na minimum a extrémne sa zvyšuje presnosť a bezporuchovosť mikroskopu.

Kontrola výrobných procesov podlieha prísnym požiadavkám kvalitatívnej normy ISO 9001: 2008.

Mikroskop je vybavený X- LED2 TM osvetlením, ktoré je budúcnosťou osvetľovacích systémov. Vysoko výkonný nezávislý LED čip je doplnený špeciálnym optickým systémom a tým zdvojnásobuje svetelnú intenzitu, bežne dosiahnuteľnou LED systémami.

Svetelná intenzita osvetlenia je porovnateľná s 30 W halogénovým osvetlením, ale teplota svetla je 6300 K. Výsledkom je biele a nie žlté svetlo, ktoré poskytujú bežné žiarovky. Pri tom spotreba tohto osvetlenia činí len 3 W, čo je iba 10% oproti 30 W bežnej halogénové žiarovky.

Toto inovatívne osvetlenie má tiež podstatne dlhšiu životnosť. Ponúka 50 000 prevádzkových hodín oproti 1 500 hodinám bežnej halogénovej žiarovky.

 

TECHNICKÉ PARAMETRE:

Hlavica: binokulárna, rotácia o 360 °, uhol naklopenia 30 °, nastaviteľný medziočný rozostup, dioptrická komp.
Okuláre: široké pole 10x / 18mm
Revolverová hlavica štvorotvorová, vzad otočená
Objektívy: DIN achromatické 4x/0.10, 10x/0.25, 40x/0.65, 100x/1.25
Stôl: 125x115 mm, Rozsah X-Y 70x30mm
Zaostrovanie: hrubé a jemné, koaxiálne uložené
Kondenzor: Abbe 1,25, vertikálne nastaviteľný s apertúrnou irisovou clonou
Osvetlenie: X-LED2, regulácia intenzity
Zdroj osvetlenia: externý zdroj 230V / 7,5V, 50-60 Hz